Beslenme ve diyet

Canan Karatay’ın Beslenme Önerileri 

Türkiye’de son yıllarda hiç tartışmasız beslenme ve diyalektik alanında en çok takip edilen isim Canan Karatay olarak ön plana çıkıyor. Profesör Canan Karataydiyet listeleriyle ve yemek tarifleriyle günümüzde ilgileri üzerine çekerek kişilerin zayıflamasına yardımcı olmaktadır.  

3 beyaz karşı duruşuyla bilinen Canan Karatay günümüzde beyaz ekmek, şeker ve undan uzak durulması gerektiğine sık sık vurgu yaparak zorunlu kalınmadıkça çavdar ekmeği bile yenmesine karşı çıkmaktadır. Canan Karatay diyeti günümüzde kilo kontrollerini dengede tutmak isteyen kişilere mükemmel bir süreç sunuyor.  

Canan Karatay diyetlerini uygulayarak siz de fazlalıklarınızdan hızlı bir şekilde kurtulabilir, aynı zamanda beslenme programıyla Canan Karatay sayesinde sağlıklı beslenmeye kavuşabilirsiniz. 

Lahmacun 

Canan Karatay lahmacun yemenin önemine her röportajında sık sık vurgu yapmaktadır. Lahmacunun içindeki unun ateşte eridiğini ve zararını kaybettiğini dile getiren Karatay öğle ve akşam yemeklerinde kişilerin istedikleri kadar lahmacun yiyebileceklerini savunuyor. Aynı zamanda gene bu süreçte Canan Karatay ev yapımı lahmacun yemenin önemine vurgu yapmaktadır. 

Zeytin 

Zeytin Canan Karatay beslenmeprogramlarının olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alır. Sabah kahvaltılarında 30 ile 40 adet zeytin yediğini dile getiren Canan Karatay mutlaka zeytin yenmesinin gerektiğine vurgu yapıyor. Aynı zamanda zeytinin tok tutucu ve kolajen özelliklerine vurgu yaparak içindeki yoğun kolajen detayı sayesinde kişileri gençleştirdiğine vurgu yapmaktadır. 

Ayran 

Yemeklerin yanında vazgeçilmez içecek olarak kabul edilen ve kola, gazoz gibi asitli gıdaların yanında sağlıklı olmasıyla Karatay tarafından tavsiye edilen ayran günümüzde önemli bir yere sahiptir. Hem Türk kültürünün önemli bir parçasıdır, hem de ayran günümüzde kişilerin sağlığına birçok olumlu katkı sağlayan içecekler arasında yer almasıyla biliniyor. Canan Karatay mutlaka akşamları yemeklerde ve öğlen yemeklerinde yemeklerin yanında 1 bardak soğuk ev yapımı ayran içilmesi gerektiğine vurgu yaparak kişilere bu konuda tavsiye verir. 

Balık 

Omega-3 bakımından zenginliğiyle bilinen balık günümüzde insan sağlığına sınırsız fayda sağlayan bir besin olarak ön plana çıkıyor. Canan Karatay tarafından da sık sık önemi vurgulanan balığın mutlaka hafta en az 2 defa tüketilmesi kişilerin sağlığının pozitif etkilenmesi açısından önemlidir. Canan Karatay akşam yemeklerinde ve öğlen yemeklerinde özellikle somon balığı yenmesinin önemine sık sık vurgu yapar. 

Havuç 

A vitamini deposu olarak bilinen havuç Canan Karatay’ın besin tavsiyeleri arasında mutlaka yer almaktadır. Havucun sayısız faydasının olması ve özellikle göz sağlığına iyi gelmesi bu ürünün değerini artıran en önemli detaylar arasında bulunuyor. 

Domates 

Canan Karatay domates yeme konusunda kişilere uyarıda bulunarak mutlaka domatesin yaz döneminde yenmesi gerektiğine vurgu yapıyor. Organik bahçe domatesi yenmesinin önemine vurgu yaparak A vitamini açısından domatesin hem kahvaltılarda hem de akşam yemeklerinde yenmesi gerektiğine Karatay vurgu yapmaktadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu